Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Kalendár udalostí

BARDAF FOTOKLUB

image

 

Vážení priatelia fotografie

Nová výstava členov fotoklubu Bardaf je aj pokusom s prezentáciou fotografie ako obrazového média.
Roky bol na amatérskych výstavách zaužívaný rozmer fotografie 30 x 40 cm. Menšie formáty sa málokedy akceptovali a väčšie boli pre vysoké finančné náklady a spôsob zhotovenie (mokrý proces) veľmi málo používané. Digitalizácia a spôsob zhotovenia fotografie (atramentová tlačiareň) umožňuje používať širokú škálu formátov. Viacerí autori, ale aj teoretici zaoberajúci sa fotografiou, presadzujú názor, že sú fotografie, ktorým menší formát pomôže zvýrazniť obsah (myšlienku), ktorý fotografia prezentuje.
Táto naša výstava je aj prieskumom, ako bude verejnosť reagovať na rôznu veľkosť fotografií v rámci jednej výstavy, alebo autorskej prezentácie.
Dôvodom využitia menších formátov je aj možnosť použitia viacerých fotografií na rozvinutie danej témy a okrem toho tým, že je divák prinútený pristúpiť bližšie, môže lepšie fotografiu „prečítať“.
Medzi inovácie, ktoré táto doba priniesla, je aj možnosť spätnej väzby - vyjadrenie svojho názoru na danú tému prostredníctvom sociálnych sietí.
Potešilo by nás, keby ste túto možnosť využili a napísali svoj názor prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde nás nájdete jednoducho zadaním (Bardaf Bardejov) do vyhľadávača alebo nám napíšte na náš email: fotoklubbardaf@gmail.com.

Miesto Hrubá bašta - múr

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám