Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Vážení návštevníci,

ak sa rozhodnete zavítať do nášho mesta, ktoré je ako jedno z mála miest v Európe zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO, Vaša návšteva bude  pre nás cťou a urobíme všetko preto, aby Váš pobyt u nás bol čo najpríjemnejší. Prejdite naše mesto a doprajte očiam pokochať sa krásou, ktorú vytvorili ľudské ruky v priebehu storočí. Zoznámte sa s históriou i súčasnosťou, využite ponuky k návšteve kultúrnych  a spoločenských zariadení a podujatí, nevynechajte múzeá a výstavné siene.
Keď Vás potulky mestom unavia, využite služby reštauračných a kaviarenských zariadení, v ktorých pri občerstvení a dobrom jedle, najmä špecialitách šarišskej kuchyne, budú vo Vás dozrievať nové zážitky a poznatky. V snahe pomôcť Vám pri orientácii a príprave programu u nás, pripravili sme na našej webovej stránke tie najzákladnejšie informácie o histórii a architektonických pamiatkach, kultúrnych a spoločenských zariadeniach a podujatiach, o možnostiach využitia voľného času na oddych, relaxáciu, šport a turistiku pre menej a viac náročných turistov. Súčasťou sú aj mapy a plán mesta, podľa ktorých sa dajú ľahko lokalizovať v texte opisované významné objekty, zariadenia a iné zaujímavosti mesta a jeho okolia.
Máme za to, že nie je neskromné konštatovať, že mesto Bardejov patrí k najkrajším mestám na Slovensku. Celkový jeho kolorit dotvára okolitá prírodná scenéria, v jednom z ekologicky najzachovalejšom území Slovenskej republiky.
Blízke Bardejovské Kúpele, okrem základného poslania - upevňovania zdravia formou liečebných procedúr a pitných kúr, ponúkajú možnosti kultúrneho vyžitia, oddychu a prechádzok v nádherne upravených parkoch a lesných chodníkoch ako aj širokej palety možnosti športovania v každom ročnom období. Čistý vzduch bez veľkomestského smogu, príjemní ľudia, ktorých tu stretnete, sú zárukou príjemného relaxu a krásnych zážitkov.

Budete vítaní, ak vstúpite do mesta, ktoré Vám otvorí svoju náruč.
 
 
Pre nadšencov turistiky dávame do pozornosti stránku  http://www.kstbardejov.wbl.sk/ 
 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám